Darmowa dostawa od 299zł!

Kosiarka spalinowa z napędem AL-KO Premium 521 SP-A 51 cm
towar niedostępny
Opis

Szeroka, mocna i solidna: wszechstronna kosiarka na duże areały.
AL-KO Premium 521 Sp-A o szerokości roboczej 51 cm z mocnym, sprawdzonym silnikiem AL-KO PRO 170 QSS o mocy 3,5 KM posiada napęd kół, duży 70 litrowy kosz ze wskaźnikiem napełnienia oraz kosi trawę aż na cztery sposoby: może ją zmielić (mulczować), zbierać do kosza, rozrzucać wyrzutem tylnym oraz rozrzucać wyrzutem bocznym.
Duże tylne koła to kolejny atut tej maszyny. Dodajmy do tego asymetryczną obudowę która dokładnie dokasza krawędzie, wskaźnik napełnienia kosza, czy centralną regulację koszenia za pomocą jednej dźwigni - otrzymamy idealny przepis na wielofunkcyjną kosiarkę do trawników o średniej i większej powierzchni.
Wygodne oraz wydajne koszenie gwarantuje niezawodny napęd tylnych kół, sterowany ergonomicznym cięgnem na miękkim uchwycie prowadzącym kosiarki.

Kosiarka spalinowa z napędem AL-KO Premium 521 Sp-A to idealny przepis na sukces w każdym ogrodzie. Solidny, sprawdzony i niezawodny silnik AL-KO PRO 170 QSS (Loncin) przez kilka ostatnich sezonów bije rekordy popularności i udowadnia swoją siłę na wielu trawnikach.
Jednostka o pojemności 166 cm3 generuje moc 3,5 KM przy 2800 obr/min.
Kupując kosiarki spalinowe AL-KO otrzymujesz gwarancję łatwego dostępu do materiałów eksploatacyjnych oraz rozsianej po całym kraju sieci serwisowej. Dzięki temu Twoja kosiarka będzie mogła utrzymać najwyższą sprawność przez długie lata.



Kosiarka spalinowa z napędem AL-KO Premium 521 Sp-A sprawdzi się w każdym ogrodzie dzięki rozbudowanemu wyposażeniu 4w1.

Wyrzut boczny: sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma potrzeby zbierania, ani mielenia trawy. Rozprowadzi skoszony materiał równomiernie po powierzchni. Wystarczy, że zamontujesz dołączoną w standardowym wyposażeniu przystawkę i zdejmiesz kosz - Twoja kosiarka jest gotowa do najszybszego procesu koszenia - z użyciem wyrzutu bocznego.

Mielenie/mulczowanie: jeśli chcesz, by Twój trawnik wyglądał nienagannie, korzystaj z funkcji mielenia trawy. Przyspiesza ona proces koszenia lecz co najważniejsze - skoszony, rozdrobniony materiał zostaje rozrzucony na trawniku, spełniając funkcję organicznego nawozu.
Zbieranie do kosza: skoszony materiał jest zbierany z trawnika. Możesz użyć jej do stworzenia kompostu, lub karmienia zwierząt. Zbieranie trawy redukuje powstawanie warstwy "filcu" na trawniku.
Wyrzut tylny: w prosty sposób przyspiesz proces koszenia tam, gdzie nie musisz korzystać ze zbierania trawy lub jej mielenia. Wystarczy, że wyjmiesz kosz - i gotowe - Twoja kosiarka wyrzuca trawę za sobą.


Duże tylne koła ułatwiają prowadzenie kosiarki.
Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest mniejsza wrażliwość na blokowanie się koła w dołkach na nierównym podłożu.
Centralna regulacja wysokości koszenia
7 stopniowa regulacja pozwala na ustawienie wysokości roboczej w zakresie 30-80mm za pomocą jednej dźwigni!
Technologia MAX AIRFLOW
Wyjątkowo wysoka, stalowa obudowa urządzenia umożliwia zastosowanie równie wysokiego tunelu wyrzutu trawy oraz unikalny kształt komory koszącej - kosiarki AL-KO wyposażone w MAX AIRFLOW są w stanie zbierać o 20% więcej trawy oraz dokładniej napełniać kosz niż standardowe maszyny.

Asymetryczna obudowa
Silnik kosiarki - a co za tym idzie również nóż - są przesunięte bliżej lewej krawędzi obudowy, która wystaje nieco poza obrys kół. Dzięki tym rozwiązaniom, kosiarki AL-KO są w stanie dokaszać krawędzie lepiej niż konkurencyjne maszyny!
Składany uchwyt z możliwością ustawienia kosiarki w pionie
Uchwyt kierujący składa się za pomocą zaledwie dwóch nakrętek motylkowych. Ułatwia to przechowywanie oraz transport kosiarki.
Kosiarkę zaprojektowano tak, aby po złożeniu uchwytu i przechyleniu kosiarkę można było ustawić pionowo (świecą do góry). Dzięki temu łatwo można zajrzeć pod maszynę, sprawdzić stan noża tnącego, oraz wyczyścić i zakonserwować urządzenie.
Przedni uchwyt transportowy
Ułatwia unoszenie i transport kosiarki.



Pojemność kosza wynosi aż 70 litrów! Jest on wykonany z tworzyw sztucznych najwyższej jakości, co pozwala na łatwe opróżnianie i utrzymanie kosza w czystości, a zarazem zwiększa odporność na uszkodzenia.
Dzięki imponującej pojemności i wskaźnikowi zapełnienia kosza osiągniesz optymalny czas cięcia, bez konieczności częstego opróżniania zbiornika na trawę.



Zaprojektowano w Nieczech, wyprodukowano w Austrii.
Kosiarki spalinowe AL-KO Premium zostały wyprodukowane w Austrii przy zachowaniu najwyższych standardów kontroli produkcji. Ich jakość wykonania stawia je w pierwszym rzędzie maszyn ogrodniczych na świecie. Potwierdzeniem tego, jak przekonana o niezawodności swoich urządzeń jest firma AL-KO, jest możliwość otrzymania nawet 5 letniej gwarancji na wyroby tej marki!




Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| Szerokość robocza | 51 cm |
| Producent silnika | AL-KO |
| Moc silnika w kW/KM | 2,6 kW / 3,5 KM (przy 2800 obr/min) |
| Pojemność silnika w cm3 | 166 |
| Rodzaj rozrusznika | Ręczny - linkowy |
| Rodzaj napędu | Stały - 1 bieg |
| Minimalna wysokość robocza | 30 mm |
| Maksymalna wysokość robocza | 80 mm |
| Wysokość robocza - regulacja | 7 pozycji - centralna |
| Obudowa | Stalowa |
| Rozmiar kół przednich | 200 mm |
| Rozmiar kół tylnych | 280 mm |
| Łożyskowane koła | Tak |
| Kosz na trawę | Tekstylny z plastikową pokrywą |
| Pojemnosć kosza na trawę | 60 litrów |
| Zbieranie do kosza | Tak |
| Wyrzut tylny | Tak |
| Mielenie - mulczowanie | Tak (w standardzie) |
| Wyrzut boczny | Tak (w standardzie) |
| Dysza myjąca | Nie |
| Sprzęgło noża | Nie |
| Poziom mocy akustycznej (hałasu) - gwarantowany LWAd w dB(A) | b.d. |
Bezpieczeństwo
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Dane kontaktowe firmy
PHU Romar Roman Manuszewski
Wybudowanie Wielbrandowskie 16 - zjazd z obwodnicy Skórcza w kierunku Starogardu Gd. (link do Google Maps)
83-220 Skórcz
Telefon: 58 582 48 39
E-mail: sklep@agroromar.pl
